Aimena trinkeliu klojimo darbai

Trinkelių klojimo darbai

Aimena trinkelių klojimo darbai

Trinkelės – neatsiejama individualių namų, sklypų bei šaligatvių danga. Tai ilgaamžiškumo ir estetikos derinys, be kurio sunku būtų įsivaizduoti šiuolaikinio gyvenimo patogumus. Trinkelėmis klojamos aikštelės, takai, šaligatviai, individualių namų teritorijos ir pan. Tačiau, prieš klojimą, labai svarbu paruošti kokybišką pagrindą ir naudoti specialiai tam skirtą techniką. Trinkelių būna įvairių rūšių ir formų bei atspalvių. Kokią formą pasirinkti priklauso nuo to kokiu tikslu trinkelės klojamos. Parkuose ar individualių namų kiemuose tinka ir su suapvalintais kampais, banguotos. Prekybos centrų aikštelėse labiau tiks lygaus krašto trinkelės, kad stumiant vežimėlį būtų mažesnis pasipriešinimas. Iš trinkelių galima formuoti įvairius ornamentus. Kuo labiau trinkelės nelygaus paviršiaus ir kraštų, tuo meniškesnis vaizdas gaunasi. Kuo labiau trinkelės lygios, tuo labiau įgaunamas griežtas įvaizdis. Be gražaus vaizdo dar svarbu nustatyti kokį gamtos poveikį ir spaudimą turės atlaikyti. Ar tai bus važiuojamoji dalis ar tik pėsčiųjų zona.

Trinkelių skirstymas pagal tipus: šaligatvio, grindinio, vejos bordiūrai, gatvės bordiūrai, ažūrinės plytelės, tvoros stulpeliai ir elementai.

Pagrindo įrengimas

Apatinio grunto tipas ir trinkelių apkrova – tai vieni pagrindinių faktorių, lemiančių pagrindo sluoksnio storį. Sluoksnis yar formuojamas specialia technika – vibro volais arba vibro plokštėmis. Taip pat labai didelę reikšmę turi tiklsumas dedant trinkeles pagal aukščius. Itin svarbu preziciškumas matuojant trinkelių klojimo aukštį, kryptį bei tarpus. Įtakos gali turiėti net menkiausias milimetras.

Kelių bortai – skirti atskirti kelio dalį nuo šaligatvių. Šie bortai būna įvairių formų: lenkti, tiesūs, skirti įvažiavimams į kiemus ir pan. Įprastai būna masyvūs.

Vejų bortai – skirti atskirti šaligatvius nuo vejos ar kitokio paviršiaus. Taip pat skirti atskirti dviračių ir pėsčiųjų takus.Įprastai būna siauresni ir mažesni nei kelių bortai.

Kelių ir vejų bortai naudojami tik laikantis Europos sąjungos standartų, pasižymintys aukšta kokybe bei neatsiliekantys nuo naujausių tendencijų. Darbų organizavimas griežtai remiasi Statybos techninių reglamentų reikalavimais.

Trinkelių formos ir spalvos

Dirbame tik su sertifikuotais pagal standartus gamintojais!

Naugarduko g. 99, Vilnius

+370 (615) 67 934

info@aimena.lt